راه اندازی و مدیریت انواع صندوق های سرمایه گذاری با هدف جذب سرمایه گذاری خارجی

با توجه به پتانسیل­ های سرمایه­ گذاری موجود در ایران و همچنین فضای ایجاد شده در روابط خارجی، کشور ایران بار دیگر مورد توجه سرمایه­ گذاران خارجی قرار گرفته است و با رفع تدریجی تحریم­های بین ­المللی، منابع قابل توجهی از این سرمایه­ گذاران قابل جذب در اقتصاد کشور خواهد بود.

لذا شرکت مدبران هما در نظر دارد با طراحی و راه ­اندازی ابزارهای مناسب چون صندوق­های سرمایه­ گذاری امکان جذب و هدایت منابع این سرمایه­ گذاران به بازارسرمایه ایران را فراهم نموده و به این ترتیب در رشد و توسعه اقتصادی کشور اثرگذارباشد.

تجربه بازارهای مشابه نشان می ­دهد که در ابتدای ایجاد گشایش در روابط بین ­المللی، سرمایه ­گذاران خارجی ترجیح می­ دهند به جای تمرکز بر صنعت یا پروژه خاص از سود ناشی از بهبود کلی اقتصاد کشور بهره­ مند گردند. صندوق­های قابل معامله شاخصی علاوه بر نقدشوندگی بالا، امکان دستیابی به هدف مذکور را برای این سرمایه­ گذاران فراهم می­ آورد. همچنین طی التهاب­ های به وجود آمده در بازار، صندوق­های سرمایه­ گذاری قابل معامله به عنوان ابزاری که می­ تواند ضمن افزایش نقدشوندگی بازار به مدیریت بهینه وجوه سرمایه­ گذاران بپردازد، مورد حمایت سازمان بورس قرار گرفته است.

با توجه به مجموع موارد مطرح شده، شرکت مشاور سرمایه­ گذاری مدبران همادر نظر دارد با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به راه­ اندازی انواع صندوق­های سرمایه­ گذاری از جمله صندوق قابل معامله شاخصی با تمرکز بر جذب منابع از سرمایه­ گذاران خارجی اقدام نماید.